| madutza_ubytzik a întrebat:

Vreau va rog mult sa ma ajutati! Fumez de 8 luni si acum chiar vreau sa ma las de acest viciu insa nu stiu cum. Vointa am dar nu pot numai cu vointa! VReau va rog mult sa ma ajutati m-am saturat sa dau atatia bani pe tigari si sa miros ca un wc. mERsi mul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca intr`adevar vrei sa te lasi de fumat, in primul rand trebuie sa nu iti lipseasca ambitia. Trebuie sa ai incredere in tine ca vei reusi.
Apoi, trebuie ca familia sa fie langa tine in tot acest timp. Este foarte important sa ai pe cineva aproape in astfel de momente. Cineva care sa te incurajeze, care sa-ti redea increderea in tine.
Petrece mai mult timp cu persoane care nu fumeaza. ocupa`ti timpul cu lucruri care sa te faca sa nu te mai gandesti la tigati.

Multa bafta! :*

6 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Nu-ti mai lua tigari, arunca pachetele, pune vointa in tine.

Daca vrei poti sa-ti cumperi tigara electrica care nu contine tutun!

Daca rezisti sa zicem 2 luni fara tigari esti chiar cool laughing.

Bafta, daca vrei sa rezisti ia un Tantum Verde spray si de cate ori simti nevoia da cateav picaturi in gura straight face. sau. ia chestie dinaia de da reclame., nu ii mai retin numele. straight face.

Baftawinking. numai bine! :*

| mariazet45 a răspuns:

A mai aparut aceasta intrebare scrisa de anonim, probabil e din nou o problema a sitului, am raspuns acolo la intrebare, citeste cu atentie, se poate cu multa vointa.

| mariazet45 a răspuns:

Scuze e intrebarea pusa de alina, cauta acolo raspunsul meu.

| Deea a răspuns:

Nu fumezi de mult timp. Pur si simplu pune tigarile in cosul de gunoi fara sa-ti para rau si mananca guma.

| undercovergirl a răspuns:

Buna,

Nu stiu exact din ce oras esti dar exista centre pentru cei care vor sa se lase de fumat, mergi acolo, le spui ca vrei sa te lasi si ei iti vor da niste pastile ( imi scapa numele lor ) si dupa ce le i-ai numai simti nevoia sa fumezi. Tatal meu s-a lasat dupa 24 de ani de fumat, asa ca eu zic ca merita. In plus este gratis. Succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai motivele astea doua si pastrarea sanatatii sunt destule motive sa te lasi. daca ai avea vointa ai vrea sa nu mai fumezi. dar nu ai asa ca esti sclava tigarii.scuturate de robia asta si va fi o victorie asupra ta insuti.eu le-am lasat deodata acum 16 ani.am zis,; gata. tigarile sunt pentru fumatori.eu de azi nu mai sunt fumator.am fost. dar nu mai sunt. pune-ti pachetul la vedere si cant te uiti la el scuipal. ia-ti fructe. si cand iti vine sa fumezi, ia un mar, sau o portocala, sau o banana.simplu.