| narcisa666 a întrebat:

Bună TPU va rog ajutati-mă.
Sa încep cu începutul.
Am 16 ani și fumez de 2 luni deja cred cam așa dar în jur de 5-7 țigări pe zi.
Mama mea mi-a găsit țigări in camera mea nu mă certat a zis doar ca nu sunt bune și ca sunt prea tânără sa fumez ( mama fumând și ea)
După câteva săptămâni mă întrebat de țigări și iam spus ca m-am lăsat.
Pana acum nu îmi zice absolut nimic iar dacă au sa afle ca fumez mai ales tata find ne fumător nu știu Cum au sa reacționeze. Stind ca sunt mai nebuna de fel. zilnic când vin de la liceu mă aștept sa îmi zică mama ceva în legătură ca miros a țigări sau nu știu. Dar nu miros pentru ca ascund mirosul cu diferite chestii.. Un sfat va rog

3 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Buna
In primul rând, mama ta are perfecta dreptate, lasa-te de fumat. Nu sunt bune deloc.
Totusi daca nu vrei sa te lasi, pot sa iti spun din experienta
Am început sa fumez de la 12 ani(nici în prezent nu m-am lăsat)
Si mie îmi era frica sa nu afle ca fumez,dar tot mirosind a tigari si-au dat seama(si eu am fost foarte zurlielaughing )
Mama mi-a dat o tigara(si ea era fumatoare) si a zis ca nu am tupeu sa o aprind in fata ei,asa ca am luat-o frumos,am aprins-o si am fumat-o.
Am avut discutii lungi pe tema asta,certuri,nervi.
Însă, a văzut ca nu are ce sa îmi faca (cu timpul ea s-a lăsat, eu nu.)
Asa ca m-a lăsat sa fac ce vreau, e viata mea, sănătatea meahappy.
Se vor obisnui cu gândul ca fumezi si asta e. Baftahappy

| Doub a răspuns:

Lasa-te de fumat, iti distrugi corpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-te de fumat, iti bati joc de tine! Fumatul nu te face smechere si nu-ti aduce nici un beneficiu! Incearca sa fumezi din ce in ce mai putin si treptat te vei lasa! Cand simti nevoia sa fumezi, gandeste-te ca tigarile iti vor distruge sanatatea si automat frumusetea. CU MULTA VOINTA VEI REUSI! FUNDA?