| Clf_Abby_1993 a întrebat:

Buna love struck Cum ziceam in alte intrebari am nevoie sa slabesc 5 kg in 10 zile ma ajutati?; x E bine cum mananc dimineata o felie sunca+o felie paine prajita asta e pe la ora 10-11 happy si dupa 3 fructe piersica si mar e o idee buna aceste 3 fructe sa le mananc cand vreau pana la ora 18 Urgent trebuie sa slabesc pot asa? Funda.love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Daca ai nevoie doar de 5 kg "de dat jos", intelegem ca nu esti o persoana supraponderala, asa ca nu ai nevoie de diete.
Sfatul meu este sa faci mai mult sport, vei slabi mai repede si mai usor, nu are rost sa te chinui cu diete.
Sanatate!

| EUBMV89 a răspuns:

Inlocuieste sunca cu altceva care sa aiba un continut mai mic de grasimi, fructe poti manca ananas (care este cel mai ideal pentru a slabi), kiwi, portocale, gefuri, cirese, etc. (nu te sfatuiesc sa mananci caise si mult mai putin banane). Incearca sa mananci paine integrala, sa nu mananci cartofi sau paste. Poti manca orez fiert are un continut foarte bogat in fibra nu ca painea si pastele care contin foatrte multi carbohidrati.

| EUBMV89 a răspuns:

In loc de sunca ai putea manca branza proaspata fara sare. Aaaaa... inca ceva incearca sa mananci cat mai putina sare pentru ca sarea ajuta la acumularea lichidelor, bea cat mai multe ceaiuri (intre 1, 5 si 2 litri de lichide pe zi, daca poti mai mult nu este nici o problema). In cateva saptamani vei vedea rezultatele. Sper ca ti-am fost de folos.

| axesmq a răspuns:

In nici un caz nu slabesti asa
incearca si tu sa mananci de exemplu daca tie pofta de ceva putin prajit incearca sa pui niste cartofi taiati intr-o oala cu apa fierbinte si ii lasi 10-15 minute si pe urma ii prajesti cat crezi tu si ca sa slabesti mananca de mai multe ori pe zi dar sa mananci putin. sper sa te ajute raspunsul meu

| DavidMetin2 a răspuns:

hee hee e prea mult pentru el/ea, se ingrasa daca mananca atat laughing

| FumezAerColorat a răspuns:

Nu prea o sa tin cont de ceea ce ai zis tu si o sa iti zic ce ai putea face in schimb. insa mai inainte de asta as vrea sa intreb dc vrei exact nr asta de kg sa il dai jos si exact in 10 zile? oricum. daca vrei sa slabesti ai putea sa mananci dimineata cat doresti sa fii saturata dar bineinteles sa nu mananci prostii..gen dulciuri sau mezeluri iar la pranz poti manca legume fierte cu piept de pui si/ sau o supa asa ca de vara mai fresh, nu prea greoaie si peste cina poti sari..si mult sport cum ar fi: alergatul sau poti merge la sala si in rest bea vreo 2 l de apa pe zi..si daca poti mai mult chiar mai bine. Sper ca te-am ajutat