| d3utzsa a întrebat:

Buna:X

deci mi-au aparut ktv cosuri pe frunte si nu le suport
sunt rosii si mari

si vreau sa imi treaca pna de sarbatori...

folosesc un gel de curatare cu dubla actiune la oriflame de vreo saptamana si nu vad nici un rezultat

si de vreo 2 zile am inceput sa imi dau cu pasta de dinti
ca am auzit ca aceasta le usucahee hee

cu ce as putea sa imi dau ca sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Zineryt trebuie sa fie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

| WestSid3 a răspuns:

Incearca cu baton Clearskin de la Avon. E ca un ruj de culoarea pielii... le usuca, iar in 2-3 zile nu mai raman nici urme de cosuri.
Sau daca nu, spala-te pe fata, iar dimineata si seara inmoaie o bucata de vata in spirt medicinal si da-te pe fata.
Pa paa.

| Mihaela a răspuns:

Mibazon[ de la farmacia veterinara, e foarte foarte bun.]
sau skinoren[de la farmacie]
mibazon folosesc si eu si e foarte foarte bun.
funda?

| Ambassaderåd a răspuns:

Salut! Du-te la Plafar/ Farmacie si spunee-le sa-ti dea ceva de acneea cu rezultat prompt. La baietii stiu ca se dadea cu tartar, ceva de genu. dar nu m-am dat. insa revenind la fete- tu- adica. du-te la farmacie si mai lasa-ti atata machiaj straight face

| Parker a răspuns:

Pasta de dinti daca vrei - ianinte de culcare.trebuie sa stea mult timp pe un cos ca sa-l "dizolve"...
Dar nu le strufoca! o sa ramana urme foarte urate

| Ioana_5955 a răspuns:

Poti sa te dai seara dupa ce te speli cu ulei de masline.

| Ioana_5955 a răspuns:

Pasta de dinti ti le-a mai uscat?