| d3utzsa a întrebat:

Pasta de dinti este buna pentru cosuri?
mi-au iesit 2 cosuri p frunte si sunt ff rosii si ma enerveaza...nu stiu cum sa scap de ele.
si am auzit ca pasta de dinti este fff buna ca le usuca? ce as putea sa mai folosesc,,,? adica sa nu cumpar creme... ceva ce se gaseste in casahee hee

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu încerca cu pastă de dinți. Te va ustura îngrozitor, și coșul se poate transforma în furuncul.
Un bun remediu pentru tratarea coșurilor este usturoiul tocat feliuțe. Aplică și masează cu partea zemoasă a feliuțelor, pe coșurile respective. Lasă-l să acționeze timp de 2-3 ore.
De asemenea, dacă ai unguent de gălbenele în casă, nu ezita să-l folosești.
Baftă!

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Da este buna si pasta de dinti...Insa mai bine le lasi asa sa dispara cand vor ele, sa fie ceva natural.Cateva sfaturi:incearca sa eviti aparitia cosurilor printr-o rutina zilnica de curatire a fetei, aceasta ar trebui sa fie ca o a doua natura.Nu te jena niciodata sa ceri ajutor, nu-ti stoarce cosurile...mai rau le faci! Si ai rabdare, nu te astepta sa treaca peste noapte.kiss

| DandD a răspuns:

Pune gheata pe ele.happy
sau poti folosi si o aspirina zdrobita cu apa pana faci ca o pasta si lasi acolo pe cos cam 15 min, si lamaia e buna:*
si pasta cred, ca ar trebui sa le usuceehappy

| RoOcxi a răspuns:

Da este buna.Dar iti recomand si crema de galbenele care se gaseste in toate farmiciile si nu costa foarte mult. Sper ca te-am ajutat pup:*.

| focaa a răspuns:

Da,asa este. Pasta de dinti este foarte buna pentru cosuri,deoarece calmeaza roseata, si face ca el sa scada. Cand am si eu cate unu, imi dau pe el seara, si pana dimineata, imi dispare. Sper ca te am ajutat :*