| Dandadam a întrebat:

Buna ziua! Acum 14 zile eram in garaj si era intuneric, am auzit ceva ca si cum s-ar fi prabusit ceva, am crezut ca imi cade in cap ceva, dar pana sa aprind lumina sa vad ce e am vazut ca se zbatea oarecum ceva aproape de mine si a iesit afara... nu știu ce putea sa fie, ma gandesc sa nu fi fost liliac si sa ma fi sters pe par, zgariat ceva pe cap in momentul ala si sa iau rabie acum. Daca m-as duce la spital nu stiu daca le-as spune povestea daca o sa fiu luat in serios si nici nu stiu cum sa spun, dar, imi e frica de rabie pentru ca e 100% mortala..am citit articole si am vazut ca in Romania liliecii care au fost testati de alungul anilor nu aveau rabie, prin urmare nu a fost niciun caz de rabie de la liliac la om in Romania, ci de la caine, vulpe, pisica. Am vazut ca in America liliecii le dau rabie oamenilor, dar ai nostri nu ar trebui sa aiba rabie la fel? De ce in Romania nu s-a murit de rabie de la liliac? Voi știți in ce an a fost ultimul caz de rabie in Romania? Voi v-ati vaccina in locul meu? Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat daca se poate. ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mergi la spital fa analize ca si asa plătim la fiecare salariu taxe si impozite pentru sanatate!
Apoi ei iti zic de ce e ste zgârietura aia că au experiență.
Ia vezi poate bate vreo cameră de supraveghere de pe stradă sau de pe la vreun vecin.
Fă și vaccin poate crăpi de la vaccinul experimetal dacă nu au cazuri pe care să facă proba la vaccin tu de fapt esti unul dintre cobai.
poti sa intrebi in decursul anilor câți au făcut rabie de la acel vaccin?
apoi stai si te gândești care este riscul

Răspuns utilizator avertizat