| carlyy1765 a întrebat:

Salut, deci eu am o zgarietura, dar nici cum nu mi aduc aminte sa ma fi zgâriat, și zgarietura asta e destul de urata. Eu nu mi amintesc sa ma fi zgâriat și mie tare frica ca dacă mi-a intrat în liliac în casa și m o fi zgâriat în timp ce dormeam, iar ala avea rabie. Va rog nu radeti și spune ți mi care ar fi șansele ca nu mai pot de frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu a intrat niciun liliac ori te ai zgîriat si numai stii, ori ai o boala de sistem imunitar care ataca pielea si iti apar răni, mergi la medicul de familie sa faci niste analize de sînge si vor vedea ei cauzele.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai repetat cuvantul zgarietura/zgariat de atatea ori, dar nu ai zis deloc unde e.laughing Faptul ca spui,, e destul de urata'' e cat se poate de subiectiv.Atat timp cat nu stai la casa si nu dormi cu ferestrele deschise (cine face asta acum, cand e frig?), sansele sunt 0.In realitate nu e deloc ca in desenele cu Scooby Doo.

| carlyy1765 explică (pentru dullcat):

E undeva sub partea lombara a spateluihappy eu stau la casa și dorm cu geamurile închise însă, acum 2 săptămâni am fost într o tabara și eram pe deal și geamurile ne erau deschise larg fără plasa, însă zgarietura mi-ar fi trecut de doua săptămâni. Mulțumesc de răspuns

| dullcat a răspuns (pentru carlyy1765):

Aa, oki. laughing Probabil te-ai zgariat tu in somn, cu unghiile sau cam asa ceva? De exemplu eu mai gasesc random semne mici de invinetire pe picioare, dar nu-i ca si cum m-am luat la bataie in timpul somnului, ci, probabil, m-am lovit eu de mobila din casa si n-am bagat de seama. laughing

| VoidEternal a răspuns:

Sansele sa intre un liliac și să te zgârie in somn?

Tu dormi în aer liber, sau in peșteri in pădure? Daca nu, as zice că șansele să vina un liliac sunt spre zero. Mult, incomparabil mai mici decât șansele să fii un troll.

Sănătate.

| CarmenCraciun a răspuns:

Nu mai bea ca uite ce-ai patit daca ai cazut in sant.