| daniela1107 a întrebat:

Bună ziua! Acum ceva timp am avut probleme cu o măsea, între timp acesta s-a spart iar "cărnița" dinăuntru ei era mereu rănită și sângera destul de des. Peste ceva timp am observat faptul că aceasta era destul de inflamata, mereu când mâncăm și îmi rămâneau resturi trebuia să dau cu grijă "cărnița"într-o parte pentru a îmi curata mâncarea rămasă, iar azi dimineață când m-am trezit acesta"cărnița" era de o culoare închisă. Îmi puteți da un sfat? E vreo bola? Va trece curând? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Felissa13Eden a răspuns:

Am patit si eu.Nu e o boala, ai facut o infectie, pentru ca ti-a cazut nervul de la masea si acum e o masea moarta.Cel mai bine e sa te duci sa o scoata, ca daca nu mai are nerv nici nu te mai doare.
Daca o lasi in gura sunt sanse mari sa se carieze si alte masele, sau poti sa faci o infectie urata la gat.