| Iulian3038 a întrebat:

De curând am avut puroi la măsea si mai mergeu spargean acea "punguța" apasand pe gingie. Între timp maseaua s-a rupt si de câteva zile mi s-a umflat gingia partea de langa măsea, nu ma doare, dar e incomod sa o am umflata mereu, aș dori să îmi spuneti ce tratament sa ii acord, fără mers la doctor, doar vreau sa mi se dezumfle puțin! La doctor am deja o programare după craciun, cred ca este o inflamatienla gingie. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia e infecție nu inflamație. Asa ca eu zic sa imi schimbi programarea cat mai rapid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți face septicemie mergi la stomatolog

| NunuNini a răspuns:

Pentru ca nu ai mers la medic sa-ti inlature infectia (punguta cu puroi), ti s-a rupt maseaua. Felicitari pentru "castig". Acum, infectia s-a generalizat. Nu este inflamatie. Nu ne pacali cu programarea de dupa Craciun. Nu se fac asa tarziu. Eu spun sa mergi azi la un stomatolog care are serviciu de urgenta.