| adsfwwdawa a întrebat:

am 12 ani si cand am fost la toaleta (treaba mica) am vazut ca pe capul penisului am niste chestii albe cilindrice si mici, se dezlipesc, se pot lua, am uneori, dar azi cand am fost aveam si inca am, de ce? Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Spală te mai des

| Donsavas a răspuns:

Ar trebui să te speli mai des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala-te bă, la p...ă. Imediat duci veverița la ghindă, iar tu ai scula nespălată.

| Trafia a răspuns:

In primul rand ar trebui sa mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la un specialist sa vada exact.
La cum ai explicat nu ar trebui sa fie ceva grav si se trateaza usor, cel mai probabil cu o crema sau ceva.
Poti sa ai diferite afectiuni ca de exemplu candidoza sau o ciuperca. Depinde acum de mai multe simptome si cum reactioneaza organismul tau la ele.
Ce poti face este sa vorbesti cu un medic ca sa poti sa tratezi orice ai avea. La intrebarea " De ce ai asa ceva? " doar un medic iti poate raspunde sigur pentru ca pot fi multe cauze.; doar eu ti-am enumerat 2.