| DomnulMuratura99 a întrebat:

Mi-au iesit niste bubite mici albe pe capul penisului, pe la "gat" ce este?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bubitele de culoare alb-galbuie pot fi simple cosuri cu sebum care se formeaza in porii pielii penisului daca sunt situate la baza firelor de par existente pe suprafata preputiului. Dar mai pot exista si asa numitele papule perlate peniene (PPP) care sunt de fapt tot niste bubite cu aspect de cosuri dar acestea sunt situate imprejurul coroanei glandului (capului) sau pe zona sanatul balanopreputial, adica adancitura sub forma de sant existent intre gland si trunchiul penisului. Pentru a afla mai multe informatii si date privind aceasta posibilitate, acceseaza si citeste urmatorul articol : http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Se numesc Papule perlate peniene ( PPP ) si nu au absolut nici un efect asupra sanatatii. Nu te ingrijora, sunt multi care se confrunta cu asa ceva.

| Suki08 a răspuns:

Sunt papule perlate, majoritatea barbatilor au asa ceva, nu afecteaza cu nimic sanatatea sau viata sexuala

| Vacar a răspuns:

Salut stiu ca e de mult timp postarea dar ti ai trecut? daca da cum?