| Andreaaadea03 a întrebat:

Bună ziua, am 13 ani. Nu știu ce sa fac, alaltăseara mi s-a făcut rău dintr-o dată și am vomitat. Când m-am pus în pat, nici bine nu am stat și iar am vomitat. în acea seară am vomitat de 3 ori. Ieri dimineața când m-am trezit am mâncat 2 iaurturi de fructe și am luat o pastilă, și am vomitat pe loc. Nu știu ce să mai fac, mă simt amețită și mă doare burta de foame dar nu pot să mănânc nimic. Ce să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Fatayou a răspuns:

Cel mai recomandabil sfat ar fi sa te duci la medic.Sunt multe probleme provocate de aceste stari.Un exemplu ar fi intepatura de capusa care transmite boala Lyme si provoaca aceste stari, dar ar trebui pentru siguranta ta sa iei sfatul medicului.Ai mentionat mai sus ca ai luat o pastila, dar nu poti sa iei una la nimereala fara recomandare de la specialist.

| fataaaa a răspuns:

Cum te mai simti? mai bine? ai rezolvat problema?