| anonim_4396 a întrebat:

am otita seroasa si am urechile infundate si aud piuit la urechea stanga ce inseamna am fost la doctor orl si mi-a facut spalaturi in ureche in amandoua si nu s-au desfundat la audiograma a iesit ca sa desfundat un pic ce sa fac, raspunsuri urgente,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tot medicul trebuie sa i ti scoată doapele, mergi la alt cabinet, poate acolo unde ai fost nuau stiut sa le scoata, ce vârsta ai? esti fată sau baiat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

14 ani si sunt baiat

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am doape am lichid mi-a facut spalaturi

| xpoisonxdartx a răspuns:

Ai tinitus asa se numeste piuitul si o sa il ai toata viata din pacate. Pentru durer si desfundare poti sa incalzesti jumate de cana de sare gema (NU IODATA) ori la cuptor ori la aragaz si dupa pune sarea fierbinte intr-o fasa si tine-o aproape de ureche cateva minute.

| anonim_4396 explică (pentru xpoisonxdartx):

Se mai gaseste sare gema