| Bogdinzilaa a întrebat:

Buna ziua am 14 ani si am fost la o petrecere am fumat 2 tigari si am tras 2 fumuri dintr-un cui.Peste 2 zile mi sa infundat nasu si imi curgea nasu tot si a fost nasoll. Dupa azi cand beau apa simt o galma in gat care o opreste putin si ma doare si cand inghit ma doare si in capul pieptului.Eceva grav care duce la moarte plz un raspuns Nu ma pot duce la medic am avut niste probleme de sanatate si am stat doar pe drumuri.Nu cred ca e imflamat deoarece amigdalele sunt tot acolo si sunt la fel ca si in fiecare zi pe partea stanga si dreapta.Sunt racit ma doare in gat.E ceva grav care duce la moarte? Sau e o raceala plz un raspuns.Ms.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tweety96 a răspuns:

Stai linistit ca nu e ceva grav. Daca e prima data cand ai fumat asa se intampla, te doare in gat, daca nu pur si simplu ai racit. Incearca sa bei cat mai multe ceeaiuri fierbinti si iti vei reveni.
insanatosire grrabnica:*

| Bogdinzilaa explică (pentru tweety96):

Nu e prima oara am mai fumat la 11 da putin si a fost o prostie nu aveam minte dar e prima oara cand am tras din cui 2 fumuri.

| WhMan a răspuns (pentru Bogdinzilaa):

Cand am fumat primul meu cui l am fumat jumate adica vreo 5 fumuri si nu am avut nimic. Dar ce spui tu acum nu e neaparat de la cui ci si de la tigari. Nu esti obisnuit cu fumul de tigara si probabil nici nu prea stii cum sa fumezi poate ai inghitit fum.
Oricum nu mai fuma si bea ceaiuri si mananca fructe cu vitamina C o sa te ajute si daca ai si niste miere. Succes