| Florys a întrebat:

am 16 ani si am probleme cu cosurile si punctele negre. Si am decis sa merg la cosmetica ca sa scap de ele.

Dar cu timpul fata mea ar putea avea de suferi daca merg la cosmetica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Fata ta nu va avea de suferit, din contra! E foarte important sa te ingrijesti si sa ai grija de aspectul tau, mai ales ca ai 16 ani.

3 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Consider ca este mai bine sa mergi la un dermatolorg, decat la cosmetica. dar acum decizia iti apartine.

| danaalexa a răspuns:

In prima faza o sa-ti arate mai rau(2 zile)apoi vei arata mai bine

| Florys explică:

Stiu ca este foarte bine sa ma ingrijesc la varsta mea. Dar am o vecina care a fost la cosmetician si a curat-o pe fata si dupa 2 saptamani avea fata plina de cosuri si puncte negre. Si nu vreau sa patesc si eu la fel.