| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de punctele negre de pe fata repede? si fara cosmetica ceva naturist?

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Intreaba la farmacie de o banda cu adeziv, care se lipeste, si apoi o tragi, dar cred ca ia mai mult capacele! - incearca, macar n-o sa se vada la fel, daca ai vreo intalnire urgenta!

| Andreea_1745 a răspuns:

Se face o baie de aburi pentru a se deschide porii, iar apoi cu un servetel se apasa pe zona cu puncte.Bafta!

| sucharina a răspuns:

Ai nevoie de lapte dulce o lingura de praf de gelatina fara aroma un pahar termorezistent si o pensula...amesteci in pahar lingura de lapte cu lingura de gelatina, amesteci bine pana cand compozitia devine grunjoasa pune paharul in cupt cu microunde 10secunde pe putere de incalzire medie.acum amesteca bine cu pensula si aplica pe nas sau unde sunt punctele.ast sa se usuce cca10 min apoi inlatura si priveste.tot excesul de sebum si puncte negre au fost indepartate. PONTwinkingpentru un efect de durata dupa ce ai inlaturat maseaza zona cu doua picaturi de zeama de lamaie. am mai dat reteta asta la cineva de aici...eu zic sa incerci da rezultate si nu costa multhappy(e criza)