| cristi_8283 a întrebat:

Am 17 ani si am o mică problemă. Îmi simt pulsul in toate părțile corpului ceea ce este foarte deranjant si de 2 zile simt un nod la tâmplă, simt nişte bătăi acolo când stau in anumite poziții si e foarte deranjant, chiar daca nu doare. Am crezut ca e de la oboseala, dar nu a trecut. aveți idee de la ce e? Nu cred ca ar fi ok sa ma duc la medic sa i spun ca mi se zbate tâmpla sau ceva de genul, i s-a mai întâmplat cuiva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| kopli a răspuns:

Ba e ok, e chiar urgent. E mai grav ce ai tu decat o durere. Pulsul pe care il simti peste tot si "nodul" de la tampla indica o tensiune foarte mare. Nu sta, ca poti face un accident vascular.

| Chubby2104 a răspuns:

Din contră, chiar să te duci să îi spui. În cazul meu mă înțepa inima foarte tare și am mers la o clinică de cardiologie privată (căci pe baza medicilor din spitale mă programau peste o lună și cine știe, poate muream până atunci), iar prima întrebare pusă a fost dacă înainte să adorm îmi simt pulsul cu putere în corp. Nu am nimic anormal, pulsul era accelerat și se credea că am trahicardie sisusală, dar mi s-a spun că e din cauza stresului și creșterii și chestii de genul. Asta a fost în cazul meu.