| unsimplubaiat123 a întrebat:

Buna ziua! Am 18 ani. In urma cu 7 zile mi-au aparut niste bubite rosii intre zona genitala si abdomen. Acestea imi ceeaza o usoara jena chiar o usoara senzatie de arsura. Tin sa mentionez ca nu am mai intretinut relatii sexuale de mai bine de 7-8 luni. Am citit cat de mult am putut despre bolile cu transmitere sexuala si nu ma incadrez in niciuna, simtindu-ma perfect in rest (urinarea, ejacularea etc. sunt nedureroase). Ce credeti ca as putea avea? Bubitele sunt asezate in 2 grupuri a cate 3-4 bube(unele sunt mai pronuntate, altele mai plane) la distanta de aprox. 1 cm (dimensiunea bubitelor fiind de aproximativ 0.5 cm). V-as fi enorm recunoscator daca ati putea macar sa imi spuneti posibila afectiune pe care o am si gravitatea acestora.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam seamana a zona zoster. E bine sa mergi la un dermatolog, el stie mai bine decat noi.

| AnemonaP a răspuns:

Doctor, rapid. In loc sa pui intrekbare, mai bine sunai și te programai.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cred ca ai inteles ceea ce ai citit, sigur este vreo boala cu transmitere sexuala doar ca evolutia in cazul tau a fost mai lentă, nu ai dat toate detaliile ai aceste bube dar te dor te manincă ce simptome ai? Sunt chiar pe gland adica pe capul penisului, ca spui intre zona genitala si abdomen trebuie si cand mergi la medsic sa stii sa i explici, cel mai bine este sa mergi la un medic urolog, ceea ce ai tu nu este o glumă si fara tratament nu trece, doar sa nu ai diabet ca diabetul afecteaza si organele genitale, fa ti toate analizele glicemiile si vezi ce diagnostic primesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la dermatolog!

| dinaprilie a răspuns:

Poti sa ai chiar si o toxinfectie alimentara, zona zoster, alergie la vreun aliment ( sau ceva ce se gaseste intr/un aliment )…

| nicu991 a răspuns:

Suna a herpes.

| Marius2001Pop a răspuns:

Cel mai bine este sa vezi un medic el va sti ce sa iti recomande si care e cauza.
Du-te la medic.
Bafta multa!