| Kayako16 a întrebat:

am 18 ani si de cateva luni, vreo 2, am din cand in cand junghiuri in pelvis care dureaza in jur de cateva secunde. De asemenea, se mai intampla sa am niste junghiuri rectale destul de dureroase care nu ma lasa sa stau jos. Am observat ca deseori mi se intampla dupa ce mananc fast-food sau anumite chestii. Ce credeti ca poate fi? M-am gandit numai la prostii, cancer, etc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Poate ai hemoroizi,e necesar un consult la proctologie,in constanta avem asa ceva,dar nu stiu in ce oras esti tu,cauta pe net,sau daca nu aveti proctologie mergi la chirurgie,trebuie sa iti faca un control sa vada ce este acolo,eu doar ce m-am tratat de asa ceva si am inteles ca si tinerii pot avea hemoroizi, sau polipi, sau diferite alte afectiuni care dau dureri, nu e cazul de cancer, nu te gandii asa departe

| lex79 a răspuns:

Tu ai auzit vreodata de crampe?
ai intoleranta la junk food tongue deci evita-le.

si da, numai la prostii te-ai gandit. mergi la med de familie si vb cu el mai detaliat despre asta. iti va face el recomandarile necesare pentru a scapa de problemele astea.