| CarmenCaramel a întrebat:

Am 20 de ani si de 6 zile am varicela sau bubatu cel mare si de 5 zile mi s-a umflat singura masea de lapte ce o mai am si mi s-a inflamat obrazul si ganglionul. Am luat ibuprofen pentru durere deoarece nu puteam nici manca. Acum imi iese puroiul prin gingie iar dentustul mi-a dat niste medicamente suspensie orala. Dar nu stiu ce as putea manca. Am voie sa mananc si inghetata sau dulciuri? Avand in vedere ca am si varicela. Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Dulciurile nu prea sunt indicate, mai ales ciocolata care e complet interzisa la varicela.