| andreeasika a întrebat:

am 27 de ani si am dureri de inima, ameteli, stari de oboseala si ma doare foarte tare capul. Mi-am luat tensiunea si este 9 cu 5. Oare este de la tensiune sau poate fi altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Buna,

Fa-ti o hemoleucograma cu formula leucocitara + glicemie ca sa vezi asadar daca nu ai si alte probleme medicale.

2. Fa-ti un consult complet cardiologic, mergi la privat la un medic competent si astfel vei sti exact ce sa faci.

| andreeasika explică (pentru Teo29):

Mersi asa o sa fac!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu sănătatea nu-i de joacă mai ales dacă ai probleme (chiar ai) cu tensiunea. In cazul ăsta nu aștepta soluții de la noi - bieți absolvenți de gimnaziu - ci du-te la medic. Urgent

-- sărbători frumoase --
-----------------------------

| aXy99 a răspuns:

Cu siguranta este de la tensiune, esti hipotensiv. Du-te la doctor, ai nevoie de tratament (posibil pentru toata viata).

| Felissa13Eden a răspuns:

E posibil sa fie si o anemie mai grava...dar inima pare principala problema. Poate nu te hranesti corespunzator, sau ai probleme cu somnul.Incearca un stil de viata sanatos, si daca nu functioneaza, mergi la un doctor.
Numai bine! happy