| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Mama mea de cateva luni sufera de ameteli cumplite, insotite de imbalonare, gafaieli si stari de rau.
Ea avand si tensiunea foarte mare in general.
Aceste simptome ii creste tensiunea si mai mult.
In urma cu cateva luni se plangea ca o doare foarte tare urechea dreapta. Dupa ce i-a trecut durerea, sustine ca pana in prezent simte ca are un lichid inauntru. Ma gandeam ca este ostita sau vertij. Din cate stiu vertijul provoaca ameteli mari.

Azi, a sunat la salvare si au gasit-o cu tensiunea 20 cu 12. Extrem de mare si i-au administrat niste comprimate de tensiune doar la spitalul judetean si au trimis-o acasa.

Insa chiar de a luat acele comprimate tensiunea nu ii scade si ametelile persista, la fel si gazele, starile de rau.

Aveti idee de la ce poate fi? Nici ea nu are nici o idee de la ce este, se gandeste ca de la ureche...

A mai avut cineva aceste simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Tensiune arteriala mare. De aici vertijul. Si corect este otită nu ostită.

| ecstasys a răspuns (pentru darrio2007):

Multumesc. Aveti dreptate, asta era

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Are tensiune aarteriala foarte-foarte mare!
I-as recomanda mamei tale sa puna mana sa slabeasca, fiindca este cel mai probabil foarte grasa, de aceea are toate aceste simptome.

| ecstasys a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu este, din contra este slaba

| Violleta2022 a răspuns (pentru ecstasys):

In cazul asta problema ei ar putea fi mai serioasa decat credem noi
Trebuie musai investigatii medicale serioase.
Vertijul apare de la o posibila infectie a urechii interne dar si de la o posibila tumoare pe creier. Trebuie investigat serios acest lucru la medici specialisti.
Sanatate multa mamei!

Daca-mi permiti, i-as sugera mamei tale o cura cu ARGILA Argo, care ar putea face minuni in cazul ei.
Argila Argo o poti gasi in mai toate farmaciile naturiste sau online.

1 lingurita de argila dizolvata in 50ml de apa, se lasa la activat 3-4 ore, se agita malul acela si se bea, dupa care mai bea apa, ca sa ajute la eliminarea lui.
Se bea de 3 ori pe zi cu 30 minute inainte de mesele principale.

Tratementul este de 21 de zile cu pauze de 7 zile intre ele, pentru cei cu probleme severe de sanatate.
Acest tratament cu argila curata tot ce este rau in corp si-l elimina. In primele 7 zile mamei tale ii va fi foarte-foarte rau si va avea dureri mari d ecap si ameteli, fiindca argila patrunde si in creier si in corpul corpul adunand toate toxinele.
In zilele7-14 argila elimina toxinele si te simti mai bine, in zilele 14-21 corpul se reface si devii mult mai calm, linistit, dispar durerile, ai mai mulat energie, dipar imbalonarile samd.

Nu are efecte secundare, fiind un produs naturist, pe care eu l-am folosit de nenumarate ori, cand medicii nu m-au putut ajuta.

https://argila-algo.ro/products/argila-algo
https://www.paradisulverde.com/blog/cura-cu-argila/

https://www.youtube.com/watch?v=NDht_OhMzdU

https://www.facebook.com/......733885577/

| sierra1 a răspuns:

Du-te dom'le cu mamița de mânuță la medic și nu mai cere "sfaturi" anopoda când se pare că e o problemă SERIOASĂ!

| ecstasys a răspuns (pentru sierra1):

Am precizat ca am fost deja la medic. Nu e nevoie sa te agiti asa. Era doar o intrebare, pentru a vedea daca au mai trecut si altii prin asta laughing

| sierra1 a răspuns (pentru ecstasys):

Nu mami, nu eu mă agit ci tu, intrebând chestii vitale, pe site-uri și acceptând sfaturi "medicale" de la cizmari. Incă una dacă nu ți-e clar:

https://www.tpu.ro/......luptam-cu/

te doare pe tine de sănătate cum mă doare pe mine de maica tereza