| Ștefănuț_Ştefan_1995 a întrebat:

Am avut piciorul in ghips 2 saptamani (entorsa nu asa de grav) si acuma dupa ce mi l-am scos merg de parca as avea ghipsul si nici nu prea pot sa imi ridic degetele happy de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xxcxxcxx a răspuns:

Si eu am avut piciorul stang 2 saptamani in ghips tot de la entorsa. Cand mi-au luat ghipsul nu imi simtiam piciorul deloc. Dar dupa 2 zile mi-a revenit aproape complet. Insa in cele 2 zile am incercat sa calc pe el asa mai rau, cu carje, si apoi fara carje. Stai linistit ca pe maine poimaine poti sa iesi cu prietenii la bere. laughing

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-au anchilozat. O sa-si revina in timp.

| stlucian a răspuns:

E o senzatie care dispare in 2-3 zile.Cateva exercitii/miscari cu degetele o sa te ajute.

| Kriss96 a răspuns:

O sa-ti revi in cateva zile. E ca atunci cand iti amorteste piciorul. Doar ca la amortire iti trece in cateva minute.

| Vektor a răspuns:

Fa-i masaj si intinde usor ligamentele

| KeR0s3n a răspuns:

Ti s-au atrofiat un pic muschii din cauza ca nu i-ai folosit. Ia si plimba-te, apoi sa incepi sa joci ceva fotbal, ca sa pui din nou muschi.