| BlgdEmmi a întrebat:

.am cumparat dimexid eladum si dupa cateva zile dupa folosinta, in sticluta s-a "cristalizat", mai este si un pic lichid. Oare s-a cristalizat dupa ce a intrat in contact cu aerul? Sau ceva de genul acesta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Almaster_Teresa_1979 a răspuns:

Ar trebui sa scrie pe prospect despre el, despre cum se depoziteaza in ce conditii si daca se recomanda folosirea lui
dupa cristalizare.
Ideal ar fi sa ceri sfatu medicului de familie.
Cristalizarea indica schimbarea compozitiei produsului in consecinta poate avea efecte negative asupra sanatatii tale.