| Calinm22 a întrebat:

Oare costa mult niste lentile de contact cu dioptrie care sa nu fie de unică folosință?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa stii ca lentilele de contact sunt numai pentru distanta, nu apropiere (adica nu sunt pentru citit, scris sau privit de aproape) si ai mare nevoie de un control oftalmologic facut de un medic, ca sa-ti spuna sigur daca ochii tai pot purta lentile de contact si de ce masura/dioptrie ai nevoie la fiecare ochi.