| anonim_4396 a întrebat:

Am facut o radiografie pulmonara.
Rezultatul a fost: desen interstitial peribronhovascular accentuat peri si infrahilar bilateral.
Ce vrea sa insemne? Suna grav.
Precizez ca sunt fumatoare inraita. Nu am simptome de genul tuse, febra sau dureri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este efectul pe care fumul il are asupra plamanilor tai. Ingroasa peretii alveolari si incet-incet nu va mai lasa aerul sa treaca prin ei.

| vls a răspuns:

Poate fi deci ceva provocat de faptul ca fumez de 12 ani?