| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu o explicatie:

"Rezultat desen interstitial usor accentuat infrahilar drept scd libere"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, nu are pneumonie, doar afectarea normala a unui fumator. Nu e grav, doar efectele fumatului

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o radiografie pulmonara. Fie esti fumator, fie ai o pneumonie interstitiala.

| annonymussss a răspuns (pentru Brigaela):

E vorba de mama mea. Si da, fumeaza de 15 ani. E grav? Varianta pneumoniei pica?

| annonymussss a răspuns (pentru Brigaela):

E vorba de mama mea. Si da, fumeaza de 15 ani.

E grav?

Varianta pneumoniei pica, deci?

| Brigaela a răspuns (pentru annonymussss):

Da, nu are pneumonie, doar afectarea normala a unui fumator. Nu e grav, doar efectele fumatului