| Seulbi a întrebat:

Bună ziua!
Știe cineva, care poate a pățit asta, ce înseamnă rezultatul "desen interstitial pulmonar accentuat bilateral mai evident paracardic și bazal drept" la radiografia pulmonară?
Da, voi merge la pneumolog curând, doar voiam să caut o părere orientativă până atunci, să nu mă panichez aiurea laughing
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Esti pe duca, daca te astepti sa stie cineva de aici ce inseamna tot carnatul ala de termen doctoricericerescus tongue

| Seulbi explică (pentru Brizbriz):

Dacă nu știi tu, nu înseamnă că nu știe nimeni de aici sau că nu a trecut nimeni prin asta. Nu văd rostul la a lăsa un răspuns răutăcios dacă tu nu știi despre ce e vorba. Să ai acolo un răspuns în plus? laughing

| Brizbriz a răspuns (pentru Seulbi):

"acum 14 minute | Seulbi explică (pentru Brizbriz):
Dacă nu știi tu, nu înseamnă că nu știe nimeni de aici"
esti... SIGURRRR?!? ca nu stiu cati "experti" in medicina avem pe aici?!?
nu de mult unu' a venit si a "recomandat" ca betadina sa nu fie pusa direct pe rana deschisa, iar betadina e facuta EXACT pentru asta, sa fie pusa pe rana deschisa, fiind un dezinfectat foarte bun, dar foarte scump pentru ca nu arde, DELOC
LE iar in afara de mine, nimeni nu l-a contrazis, nici macar vag

"sau că nu a trecut nimeni prin asta"... completare: si sa isi faca veacul pe aici
sincer, iti doresc, dar ma indoiesc profund, nu ai dat doi termeni, ai dat un carnat lung, lung, LUNG!