| simodex a întrebat:

Hei tpu..am.si eu o mica ( mare ) problema...pe 11 am avut primul meu contact sexual..nu am avut nimic...A doua zi mi.a venit menstruatia,totul in regula si ok, pana a venit noapte.am adormit, urmand ca pe la ora 2 sa fiu trezita de o mancarime si usturime cumplita, labiile mele fiind foarte inflamate.M.am dus la farmacie si am.luat Tantum Rosa, dar dupa 2 zile am oprit tratamentul din cauza menstruatiei.Suntem deja in 16 si pe mine tot ma ustura si ma doare.Credeti ca nu imi trece inflamatia din cauza tampoanelor?
Mentionez ca iubitul meu a mai facut- o inainte cu alte fete,si ele nu au nimic, nici o.boala cu transmitere sexuala.Nici la ginecolog nu vreau sa merg,nu am chef sa afle mama ca nu mai sunt virgina.Ce ar trebui sa fac? Ce ar putea fi aceasta usturime? Mentionez ca am luat si antibiotice acum ceva timp, poate fi si din cauza lor?
Ce remedii imi recomandati?

7 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Mergi la doctor!
Nu te trata singura cu antibiotice. Categoria aia de medicamente actioneaza asupra unor bacterii anume. Ai toate sansele sa iti fie mai rau daca iei antibiotice asa aiurea.
Cred ca e mai important sa fii sanatoasa decat sa nu afle parintii ca nu mai esti virgina.
Apropos, exista multe boli cu transmitere sexuala care afecteaza doar fetele, baietii fiind doar purtatori.

| mihai69 a răspuns:

Ai luat o infecție cu transmitere sexuală de toată frumusețea. „Iubitul" tău e doar purtător, fără simptome. Dar e plin de microbi, mai ales dacă a mai fost la alte parașute.
Mergi urgent la medic! se poate agrava!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la ginecolog, nu sta asa.Mama ta nu va afla daca tu nu o sa ii spui.Si nu mai avea incredere ca iubitul tau e foarte sincer cu tine.Deci fuguta la ginecolog.Multa sanatate si sa auzim de bine.

| simodex explică (pentru anonim_4396):

Momentan nu.pot merge ..deoarece sunt in perioada menstruatiei.
.

| anonim_4396 a răspuns (pentru simodex):

Stiu,dar cand se termina menstruatia, mergi la ginecolog, nu sta asa.Sa auzim de bine.Multa sanatate.

| Ralukafay a răspuns:

Mergi la ginecolog, s-ar putea sa ai o infectie urinara si nici mama ta nu va afla daca vei merge de una singura, dar du-te, incearca sa nu mai amani pentru ca dupa vei regreta.Multa sanatate!

| Otto19 a răspuns:

Igiena partenerului, informeaza-te