| dixiedixie a întrebat:

Buna ziua. Am fost duminica la pescuit si din greseala, am inghitit o bucata mai mica de fir de pescuit si de atunci simt o senzatie in gat, nu stiu daca am inghitit-o si a ajuns in stomac sau e inca acolo. Ce ar trebui sa fac? E aiurea, stiu! Nu stiu cati patesc asa ceva dar asa e cand iti folosesti dintii pentru prostii!laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am inghitit o bucata mai mica de fir de pescuit...Ce ar trebui sa fac?"

nimic, așteapt-o la ieșire azi-mâine (dacă nu e deja tardiv)

| ReddY25 a răspuns:

Încearcă să o vomițilaughing

| paul123paul123 a răspuns:

Normal in timp nu ar trebui sa ai probleme

| PabloEscobarGaviria a răspuns:

Stai linistit ca se duce, nu e problema. Ai incercat sa mananci si sa inghiti mai mult asa deodata? Sau sa bei apa in abundenta.