| iooaaand a întrebat:

Am fost la dentist si mi-a scos un nerv iar pana la urmatoare programare mi-a pus o plomba provizorie care s-a crapat. Intrebarea mea este oare o sa cada sau daca cade ce se poate intampla? Imi e si frica sa mananc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sub acea plomba provizorie este un fel de "otrava " care iti omoara nervul, ca sa fie sigur ca nu mai ramane nimic. stai calm/a, nu se intampla absolut nimic daca iti sare.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu se va intampla nimic daca o sa iti cada.