| Ary93 a întrebat:

am fost la neurolog pentru presiunea la cap si un usor tremur in maini.Mi-a dat ginko biloba 120 mg si calmogen pentru linistire.Ma simt foarte apatica; slabita...nu stiu ce sa mai fac unde sa merg sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Calmogenul te poate face sa te simti apatica pentru ca e sedativ.

| Donsavas a răspuns:

Ar fi trebuit sa va faca un control doppler, tomograf sau o encefalograma daca tot ati mers acolo. Da, mergeti la o consultatie si discutati cu un internist.

| Ary93 explică (pentru Donsavas):

Rmn am facut si nu a iesit nimic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

La interne sa te asiguri ca toate organele sunt bine.

| Ary93 explică (pentru MihaiNicu23):

Urmeaza sa imi fac analize de sange daca tot asa ma simt.Multumesc de sfat

| nicol2 a răspuns:

Tensiunea e ok? Poate ai tensiunea mare.