| Ary93 a întrebat:

Am fost la neurolog pentru presiunea la cap pe care o sinteam si un usor tremur in maini.Mi-a recomandat ginko biloba 120 mb pastile si calmogen pentru linistire...insa ma simt foarte slabita apatica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Buna! Ginko este un extract din plante, foarte slab pentru ameteala. Ii ajuta mai mult pe copii si nici pe aceea, daca au un traumatism serios.
Calmogen, daca nu este din plante, sa aveti grija caci este antihipertensiv, adica scade tensiunea si va slabeste.
Puteti ramane pe ginko sa vedeti cum va simtiti.

| Ary93 explică (pentru Donsavas):

O sa iau calmogen doar seara inainte de a dormii pentru a vedea cum ma simt doar cu ginko biloba.