| Jigokunokishi a întrebat:

Am fost operat de varicocel de aproape un an. Am avut testiculul stang de vreo 3 ori cat dreptul. Dupa 3 luni de la operatie sa mai dezumflat, dar si azi cel stang e mai mare ca dreptul si se simt venele mai umflate ca in dreptul.(Si a ramas pielea cam larga la stangul). Trebuie mai mult timp ca venele sa devina si mai subtiri? Pielea va ramane la fel de lasata sau se va mai strange? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| micurutza2005 a răspuns:

Astea poate sa te informeze mai exact dr care te-a operat dar cred ca ramane o diferenta dintre ele se intampla si la altii sa fie unul mai mare si altul mai mic asta e... daca nu te deranjeaza nu doare.