| TanaseGabriel2205 a întrebat:

Buna ziua!
Am hepatita Asi B si in urma cu un an am depus dosarul pentru interferon acum am sunat doamna doctor, am aflat ca a venit insa doamna doctor nu a avut cum sa ma contacteze deoarece nu a avut "numarul meu de telefon" cu toate ca in decurs de un an am mai sunat-o
Intrebarea mea este:Exista posibilitatea de a ramane fara interferon daca nu m-am dus sa il iau? Si exista posibilitatea de al fi dat altui pacient fara sa stiu eu?
Va rog sa ma ajutati sunt disperat
Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| justyoung9 a răspuns:

Ar fi trebuit ca, la dosar sa fie numarul tau de telefon pentru a fi contactat.Interferonul,daca ti-a fost destinat tie, nu ti-l poate lua altcineva deoarece exista o lista de asteptare care, in principiu, ar trebui sa se respecte

| TanaseGabriel2205 explică (pentru justyoung9):

Daca nu m-am prezentat, expira nu il mai pot lua?