| maradona10 a întrebat:

.am la mana stanga la incheietura un ganglion...(un fel de bila mica 1cm cu ceva alb.) am fost la un doctor chirug si mi-a spus ca trebuie sa-l scoatem prin operatia...ii ceva periculos poate sa mai astepte? ati avut si voi la fel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Scote-o acum e o acumulare de grăsime, operația e simplă și nu doare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu intrebi chirurgul daca e ceva grav sau daca mai poate astepta?
Numai el iti poate da detalii. Sau rogi medicul de familie sa-ti explice.
Ganglionul ala poate aparea din mule motive, asa ca degeaba intrebi aici, nu toate sunt la fel.

| DraudeS a răspuns:

Poate astepta.
Interventia chirurgicala este de succes, nu are de ce sa-ti fie frica.

Sanatate!

| MitroKta a răspuns:

Stiu ca si un prieten are unul destul de mare. Si ii e frica sa mearga la operatie. Ce pot sa spun este ca... ai grija la ce doctor te duci, vezi sa fie unul cunoscut, care stie ce face. Asta nu e de joaca. De asteptat, difera de la caz la caz, cel mai bine poate sa ti-o spuna doctorul. Prietenul asta al meu, desi are ganglionul ala destul de marisor, am inteles ca n-ar fi o graba sa se opereze. Insa, doctorul stie cel mai bine. Succes!

| oanajojo a răspuns:

Nu este nimic grav am avut si eu si am fost la doctorul de familie mi-a spus sa iau un banuts si sa is pun acolo si cand nu am ce face sa il misc dintr.o parte in alta si mi.a trecut