| Dan_Florin_1997 a întrebat:

Salut am ceva pe partea stanga a gatului e inauntru si ma doare foarte tare e ca o bila si se misca ma doare cand o ating foarte tare dupa cum am auzit poate sa fie un ganglion la gat spunetimi va rog ce trebuie sa fac pentru a se dezumfla

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| xBlackDreamx a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci sa te consulte un doctor. Si eu cand sunt racita am problema asta...mi se umfla ganglionii si ma dor... poti sa sugi niste pastile mentolate, dar nu stiu daca te vor ajuta.

| Danysan a răspuns:

Este un ganglion Limfatic. poate ma insel dar ar trebui sa nu il mai misti sau te iriti acolo tot timpu. Lasa-l in pace ca va disparea singur, daca nu mergi la medic deoarece poate sa fie si alta problema.

| Dan_Florin_1997 explică:

Se misca foarte tare pot sa-l duc pana sus la barbie pe partea stanga si ma doare este foarte mare cee trebuie sa iau ca sa-mi treaca