| Ana1687 a întrebat:

Bună ziua, am nevoie de niste analize de sânge si un ecg.
În contextul in care le platesc, mai trebuie sa iau bidet de trimitere de la medicul de familie sau ma pit duce direct sa le fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

Daca platesti, la privat, de obicei nu iti trebuie bilet. Unele au contract cu CNAS, si iti vor cere trimitere sa poata lua bani si de la stat. E bine sa verifici telefonic cu clinica/laboratorul inainte sa te deplasezi

1 răspuns:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Da, trebuie trimitere de la medicul de familie pentru că analizele medicale de sânge sunt aproape 80, cred, iar medicul de familie îți va recomanda ce analize să faci!