| ioana55555ttttsuper5555 a întrebat:

Buna ziua, am nevoie de un raspuns ca sunt foarte stresata! Am 17 ani si de cateva luni am avut menstruatia chiar regulata
Deci mie trebuia sa imi vina menstruatia pe data de 8/9 si suntem in 11 si mie nu mi-a venit, am simtit ieri durerile premestruale dar degeaba ca tot nu a venit.
Am intreținut si acte sexuale dar toate protejat cu cea mai groasa protecție!
spuneți mi si mie vreun sfat/parere ca sa nu ma ma mai stresez! mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Menstruatia poate intarzia si din alte cauze, nu e obligatoriu ca sarcina sa fie motivul suprem,
asa cum se tem multe fete. Stresul, schimbarile hormonale plus unele afectiuni intra si ele in ecuatia asta, deci nu sari imediat la o singura concluzie.Stai linistita si mai asteapta cateva zile.O intarziere de 2-3 este oricum normala pentru un ciclu regulat, care dureaza intre 21 si 35 de zile.

| LisaJulie a răspuns:

Poate nu ai mâncat destul! Când sari peste mese și menstruația întârzie.