| atatsiatat a întrebat:

Am vazut ca multa lume a fost ajutata cu sfaturi aici si am spus sa va cer si voua parerea despre problema mea.
Sa incep, acum doua saptamani am intretinut relatii sexuale cu prietena mea, desigur, acestea au fost protejate, am verificat prezervativul si toate au fost bune si frumoase. Dupa 2 zile am intretinut iarasi relatii sexuale tot protejate, dar de data aceasta am folosit si degetele, pe langa asta s-a intamplat sa incerc sa introduc penisul in vaginul ei dar de vreo 2-3 ori nu am reusit si cum am fost si putin mai prostut am fortat dar degeaba, dupa acele 2-3-4 incercari m-a ajutat si ea si am reusit si toate au fost bune si frumoase pana a doua zi cand ea mi-a spus ca are sangerari moment in care m-am speriat extrem de tare... de atunci nu am mai intretinut nicio relatie sexuala pentru ca am spus sa asteptam sa vedem daca ii vine menstruatia... menstruatia luna trecuta i-a venit in 12 si ea are un ciclu regulat si a spus ca trebuia sa ii vina pana acum, moment in care m-am speriat si mai tare. Dar m-am mai linistit putin de ieri pentru ca ieri mi-a spus ca a inceput sa o doara burta dar foarte putin si pentru o scurta perioada de timp, si astazi la fel mi-a spus ca a durut-o burta foarte foarte putin si incep sa ma sperii, adica este deja data de 13 si trebuia sa ii vina pana acum din cate stiu eu. Adica din cate stiu eu avand un ciclu regulat trebuie sa iti vina menstruatia cu 2 zile mai repede fata de luna precedenta. Sangerarea a avut-o doar o singura data dupa o zi de la acel act sexual dar care a spus ca a durat putin. Voi ce spundeti este posibil sa fi ramas insarcinata? Adica eu unul nu vad cum avand in vedere ca ne-am protejat si am si verificat toate prezervativele ca sa fim siguri. Sangerarea aceea de la ce poate fi? Eu unul cred ca de la cum am folosit degetele sau de la cum am fortat atunci de cateva ori doar ca mi se pare ciudat ca a avut acea sangerare doar ziua urmatoare. Va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Daca a fost virgina (sau proaspat dezvirginata), sangerarea e normala. E posibil ca himenul sa se rupa mai greu. Daca n-a fost, atunci trebuie sa se prezinta la medicul ginecolog sa vada daca n-are vreo afectiune.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Stai linistit man ca nu a ramas bortotasa. Acum se petrec niste "extorsiuni ale unor degajamente" de hormoni big grin in organismul ei si de asta intarzie si menstra. Tu te panichezi la o zi intarziere? Pai sa vezi alte cazuri cu cate 2-3 saptamani intarziere (si nici atunci nu e motiv de speriat prea tare). Sangerarea de dupa posibil sa fie de la faptul ca ai fortat intrarea si na, la ce te asteptai?
Fii pe pace!

| razvanplaton007 a răspuns:

Prietena ta era virgina? Poate din aceasta cauza este sangerarea.Ai mancarimi in zona anala?