| ciprian1977 a întrebat:

Buna ziua, am o fata de 14 ani si are 110kg, as dori daca se poate un program alimentar de slabit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Pentru o problemă atât de serioasă nu ceri "programe alimentare de slăbit" de la necunoscuți pe net. O duci la un medic nutriționist care o consultă și-i creează un regim personalizat.

| ciprian1977 explică (pentru johnnny123):

Mersi am fost cu ea la nutritionist, a slabit in Romania dar am plecat in Germania impreuna si aici a pus inapoi

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara sport intens nu merge

| sparklingqueen a răspuns:

Salut! Fata poate avea un deficit caloric, cu un maxim de calorii pe zi, putine calorii, dar sa aiba toate proteinele/vitaminele necesare pentru o viata sanatoasa, si sportul e foarte important

| user0010 a răspuns (pentru sparklingqueen):

Crezi că la greutatea aia mai poate face sport? O să obosească foarte repede, trebuie să țină regim alimentar vreo două luni de zile ca să se apuce încet-încet de antrenament. Uite și eu am avut probleme cu greutatea: aveam 82 kg la 1, 70 înălțime. Am ținut o lună de zile regim, am dat jos 14 kg, bineînțeles și cu mișcare moderată, mai mult așa în primele 2 săptămâni.

| An0nym0us123321 a răspuns:

Mamaaa nasol pentru ea