| smash252 a întrebat:

Am o intrebare: Exista teste care sa dovedească daca ești fumator? Întreb asta deoarece o cunoștința mi-a spus ca a efectuat un astfel de test, mai exact sa vadă cat de dependent ii. Am ramas puțin surprins.
Daca puteți sa-mi explicati si procedura si cat timp nu trebuie sa fumezi ca sa se vada pe test, as rămâne mulțumit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| oidee a răspuns:

Da, exista. Se fac in clinica de pneumoftiziologie.
Ca sa nu se vada ca esti fumator, ar trebui sa te abtii... vreo doi-trei ani.

| smash252 explică (pentru oidee):

Am înțeles. Mulțumesc pentru răspuns.
P. S: Cred ca-n mare parte tine de rutina ta zilnică, daca după ce te-ai lăsat de fumat, faci sport, ai o alimentație mai sanatoasa si trăiești într-un mediu mai puțin poluat, cred ca s-ar reduce acei 2-3 ani. Zic si eu