| anonim_4396 a întrebat:

Buna Ziua am o intrebare, pot sa iau 2 pastile diferite de suplimente alimentare? unu este magneziu( Dolomoit ) si altu este pentru miocard etc ( Heart Blend SP-8™ ) Amn2 sunt suplimete alimentare si vreau sa le iau pe amn2 deodata are ceva? sau nu e recomandat? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca medicul ti le-a prescris in cunostinta de cauza pe amandoua, le poti lua, atat timp cat ramai in atenta supraveghere medicala (faci analize macar o data pe luna in timpul tratamentului). Daca ai impresia ca medicul ti-a prescris unul fara sa stie de existenta celui de-al doilea, nu incepe tratamentul pana nu ceri sfatul medicului in legatura cu asocierea. Sincer, eu nu le-as asocia, mai ales ca cel de-al doilea este un produs destul de dubios, cu o compozitie incomplet elucidata si caruia nu i se precizeaza efectele adverse si nici interdictiile de asociere (ceea ce ma face sa cred ca are toxicitate semnificativa).

2 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Dar de ce iei pastila pentru inima? ai o problema cu inima sau ceva de genu?

| Magnific a răspuns:

Nu am probleme, asa mi le-a dat in urma unui EKG pe care o zis ca este bun, magneziu am luat eu de la farmacie