| Tantum123 a întrebat:

am o mancarime pe capul penisului si ma gandeam sa dau cu crema clotrimazol. Ma puteti ajuta cu un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Cauta un dermatolog bun si du-te, nu mai amana. Nu te da cu creme dupa cum crezi ca ti se potrivesc, daca suferi de alta boala la care nu se potriveste atunci iti poti agrava starea de sanatate.

Mai bine te dai cu pudra de talc decat cu creme de genul..., daca crezi ca nu e grav. Daca persista mergi la medic cum am zis mai sus

| GeneviveJ a răspuns:

Clotrimazolul este bun pentru infectiile fungice. Stii tu ca ai infectie fungica? Nu, daca aceasta mancarime te deranjeaza mergi la medic si iti va da tratamentul de care ai nevoie!