| BfcCrystyFloryn a întrebat:

Salut,am 15 ani si am pe capul penisului niste bășicuțe albe, dar nu provoaca niciun fel de mancarime sau durere.Ma puteri ajuta cu un unguent sau ceva?
Dau funda.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Daca nu prezinta prurit, durere sau orice alt tip de disconfort, atunci acele proeminente albe din jurul glandului penian, ca niste mici margelute albe (uneori galbui) se numesc "papule perlate peniene", iar daca se regasesc oriunde in alta parte a corpului, inclusiv pe trunchiul penisului sau testicule, se numesc "puncte Fordyce".
Nu au cauze specifice si sunt absolut inofensive.Pot fi doar usor inestetice, iar indepartarea lor se face cu laserul.

Numai bine!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tetraciclină cremă e bună

| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai facut de ai nevoie de unguente?
Ti-a urzicat cucul, l-ai frecat prea mult, l-ai bagat in ceva ciudat?

Răspuns utilizator avertizat