| angel69lover a întrebat:

Sunt baiat si am 20 de ani. de ieri mi-au iesit niste bubite mici si dese dar nu prea multe, rosi, pe penis, mai exact la baza capului si putin pe capul penisului. imi si provoaca mancarime nonstop. nu stiu ce as putea face! ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Recunosc ca am lesinat de ras la acel:,, Acele bubite ti-au aparut in urma unui contact sexual cu o prostituata?". Prostituata tot femeie e, in primul rand. SI in al doilea rand, cine ar face ceva cu ea(nici ea nu ar accepta, desigur) fara prezervativ?
Trecand peste, adica inclusiv peste,, ai o boala cu transmitere sexuala", poate fi vorba de un dezechilibru usor, poate chiar candida. Poate. Mergi la farmacie si ia Nidoflor, costa 7-10 lei. Va trebui sa te dai cu el pe acele bubite dimineata si seara, timp de 3 zile, apoi alte doua o singura data pe zi. O sa vezi rezultate dupa prima sau a doua aplicare, adica se vor retrage. Astept sa ne si spui daca a functionat. E pentru o scara larga de afectiuni si va da sigur rezultate. Si sotul meu o mai patea din cand in cand, aparent fara vreun motiv anume si ii trecea pana a doua zi.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai o boala de transmitere sexuala, poti merge la spital, spital privat unde platesti si te rezolva imediat sau medic de familie

| angel69lover explică (pentru mgtow):

Tu de unde sti cai boala cu transmitere sexuala?
asa direct... ai avut si tu cv de genu?

| mgtow a răspuns (pentru angel69lover):

Nu dar e si o boala sexuala care are aceleasi manifestari dar mai poate fi de la igiena

| angel69lover explică (pentru mgtow):

Ok. de la igiena nu are cum ca murdar nu stau. fac dus zi de zi chiar si de 2 ori pe zi cand ii cald. nu stiu. mersi oricum. am sa merg maie la medic dar mie cam rusine ca nu stiu cum sa-i spun ca medicul meu de familie e femeie. plus de asta mai e si tinerica big grin

| mgtow a răspuns (pentru angel69lover):

Ai facut sex cu una si ti-a tras o boala asta e, mai bine te abtii de la sex si cand prinzi una care te place o pui sa isi faca analizele la zi bts, daca nu vrea e proasta pentru ca nu stie daca are ceva si poate sa transmita la altii. Asta e lumea actuala plina de virusi ca stiu sa f.ta orice

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil sa fie o infectie candidozica la nivelul glandului penisului. Pentru o diagnosticare certa trebuie sa fii consultat de un medic dermatolog sau urolog. De obicei aceste tip de infectii se tratateaza cu creme precum Clotrimazol, Canesten. Consider ca ai putea folosi Betadine unguent, este un antiseptic foarte eficient atat in infectii cauzate de bacterii, cat si de ciuperci si virusuri. Se aplica in strat subtire dimineata si seara, o saptamana. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Acele bubite ti-au aparut in urma unui contact sexual cu o prostituata? Daca da, mergi de urgenta la un medic specialst in problema pe care o ai tu si vezi ce-ti recomanda sa faci in continuare.

| beell23 a răspuns:

Cum zic baieti de la b.u.g. igiena igiena ca sa nu dam de rahat...