| Evrimind a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu "podoaba capilara".
Am 23 de ani si nu am chelit, nici nu dau semne, zic eu... dar de la o vreme daca smulg cu usurinta cateva fire de par de pe cap, observ ca acele "cateva" sunt ft multe si re zmulg cu usurinta. Oare este normal sau incep sa chelesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andraanda a răspuns:

Pai. poatee fii din cauza stresului. Inlocuirea firelor de par... cad si cresc altele. probabil depinde mult si de ritmul de regenerare...Dar cel mult sigur din cauza stresului.winking

| slapnenorocit a răspuns:

Este probabil din cauza stresului, ai putea incerca uleiul de ricin.