| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme am observat ca îmi apar fire albe în barba. Din ce cauza apar? Cum pot scăpa de ele? Precizez ca am observat 3 fire albe, da îmi cam dau bătăi de cap sa fie de la stres oare? Dacă le smulg cu penseta de mai multe ori mai cresc la loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Willis a răspuns:

Nu rezolvi nimic cu smulgerea. Vor albii altele. Te obișnuiești cu ideea și gata. Am la fel, nu e stres. Timpul trece, oamenii se trec și ei...

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Https://www.digi24.ro/......tra-983914
Ai aici mai multe date.

| Crackman a răspuns:

Din ce imi aduc eu aminte, este lipsa de kalamina sau o subtanta din par ce practic il albeste.
Cat ai smunge tu, o sa ai firele alea de par albe cand cresc.
Si eu am fire de par alb in cap desi abia am 24 si perciunii sunt albi.

| Swae a răspuns:

Le iei cu penseta sau le vopsesti