| deeapirsuletz a întrebat:

Buna Ziua, am o problema acum 4 zile mi-am pus un pierce in buric la un salon am grija de el il sal cu apa oxigentata ii dau cu un spray oximed ii pun bacneocin am grija sa n ma lovesc etc, problema este ca ma cam doare putin de umflat nu mi se pare ca este acum 2 zile am mers la plaja am avut grija sa nu imi intre nisip dar am observat ca mi sa infectat pentru-ca atunci cand ii pun apa oxigenata face spuma.Am citit multe forumuri despre pirsing in buric si am vazut c poaate sa iti cada pirsingu cu tot cu piele:-s imi este foarte frica.Mentionez ca nu sunt slaba am burta nu prea mare dar am. Daca as slabi ar putea afecta cu ceva? Adica sa se subtieze pielea si sa se intample ceva? Ce parere aveti? imi puteti da un sfat va rog frumos?[Nu as vrea sa il scot, mi l`am dorit foarte mult] app am 14 anihappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LoOvE a răspuns:

14 ani? Norocoasooo! Cum te-au lasat parintii? Spune-mi si mie daca vrei prin msj privat, plz...

Si in legatura cu pierce nu cred ca ar fi vreo problema daca te-ai ingrasa sau daca ai slabi, asta cred eu, dar cand ai zis ca-ti face spume cand pui apa oxigenata cred ca trb.sa te duci la un medic.

Astept raspunsul tau pe msj privat.Plz! Cum te-au lasat parintii?

| foxi a răspuns:

Nu ai nimic! Stai linistita!