| adrili10 a întrebat:

Buna ziua am o problema.Am fumat 3 luni si acum am renuntat de cateva zile.Si de putin timp am o tuse in gat care cand tusesc sare dar revine din nou.Am observat ca, cand scuip am ceva pete maro asa cum e filtru de la tigara dupa ce e fumata.Imi e frica sa nu am ceva.Dau funda.PS nu tot timpul e maroul ala in flegma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu e nimic grav.Se curata traheea si bronhiile de fum.

| danutzu96 a răspuns:

Ti se curata plamanii de fumul depus cat timp ai fumat. Daca nu mai fumezi in cativa ani o sa se curete complet ( nu o sa tina atat tusea de acum).

| IvanFlorin25 a răspuns:

Salut, stai linistit prietene acum esti in perioada de intoxicare te curati de toata nicotina pe care ai acumulato tu in plamani, intoxicarea va dura maxim o luna chiar si mai putin, dar sa nu mai fumezi niciodata in viata ta tigarile nu sunt bune dauneaza foarte grav sanatati tale! eu am fost fumator de 9 ani de zile si m-am luptat sa ma la's de ele si pana la urma m-am lasat fericit!

| adrili10 explică (pentru IvanFlorin25):

Si de 3 4 zile cand respir adanc pe gura se aude un suierat la fel si pe nas dar nasul imi este un pic infundat.